AUTYZM

Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka. Oznacza to, że u dotkniętych nim dzieci obserwuje się objawy nieprawidłowego funkcjonowania we wszystkich obszarach rozwoju. Pierwsze symptomy autyzmu pojawiają się bardzo wcześnie, często już u kilkunastomiesięcznych niemowląt, ale zawsze są widoczne przed ukończeniem przez dziecko 3 roku życia. Choć autyzm można zdiagnozować już u bardzo małych dzieci, to często diagnozuje się go również u nastolatków, a nawet osób dorosłych. Nie leczony może prowadzić do bardzo głębokich zaburzeń funkcjonowania w późniejszym wieku. Warto pamiętać, że zaburzenia autystyczne mają bardzo zróżnicowany charakter, nie tworzą jednolitego obrazu co do symptomatologii i głębokości zaburzeń. 

Karmienie mlekiem wielbłądzim jako alternatywne leczenie autyzmu nie zostało potwierdzone klinicznie lecz nie zostało całkowicie zlekceważone. Było wiele nienaukowych metod leczenia cudów, które później zostały potępione przez naukowców, ale karmienie mlekiem wielbłąda dzieci autystycznych z pewnością nie jest jednym z nich. W rzeczywistości w 2013 roku opublikowano badanie w czasopiśmie o nazwie "Medycyna komplementarna i alternatywna w oparciu o dowody", w którym zaobserwowano, że autystyczne dzieci karmione mlekiem wielbłądzim uzyskały więcej punktów w porównaniu z dziećmi z autyzmem, które były karmione z mlekiem krowim w skali CARS (Childhood Autism Rating Scale).
   Naukowcy, którzy przeprowadzili badanie, stwierdzili, że autystyczne dzieci karmione mlekiem wielbłądzim wykazywały znacznie mniejsze uszkodzenia molekularne w porównaniu z dziećmi autystycznymi, którym podawano mleko krowie. Podsumowując, naukowcy stwierdzili również, że mleko wielbłądzie jako alternatywny mechanizm leczenia dla dzieci może mieć tendencję do zmniejszania stresu oksydacyjnego u dzieci autystycznych, a zatem może poprawić autystyczne zachowanie.
    W porównaniu z mlekiem krowim, mleko wielbłądzie jest zdecydowanie lepszą alternatywą, ponieważ jest lekkostrawne i dlatego nie powoduje uszkodzeń wrażliwego mózgu autystycznego dziecka. 

Źródło:
PATIENT CASE REPORT Patient Report: Autism Spectrum Disorder Treated With Camel Milk
Camel Milk as a Potential Therapy as an Antioxidant in Autism Spectrum Disorder (ASD)
Wielbłądziafarma.pl to sklep z mlekiem wielbłądzim, mleko wielbłądzie to produkt bogaty w składniki odrzywcze, w tym w witaminy oraz minerały. Nasza wielbłądzia farma zajmuje się sprzedażą mleka wielbłądziego najwyższej jakości. Jeżeli chcesz kupić mleko wielbłądzie w proszku to nasza firm spełni twoje oczekiwania. Jedyna taka hodowla weilbłądów w Polsce, prowadzona jest u nas, a nasze wielbłądzie mleko sprzedawne jest za granicę. Za granicą kupisz nasze produkty camel milk. Organizujemy również sympozja na temat zdrowotnych właściwości mleka wielbłądziego, ostatnie organizowane było pod tytułem mleko a cukrzyca, jeżeli jesteś zainteresowany to napisz do nas. Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania, zapraszamy do zakupów.