CUKRZYCA

  Wyniki badań Medical College w Bikaner (Indie) i innych ośrodków przeprowadzonych na mleku wielblądzim wykazały, że jest to bezpieczny i skuteczny produkt w poprawie długoterminowej kontroli glikemii i pomaga w zmniejszeniu zapotrzebowania na insulinę u osób chorych na cukrzycę typu 1. Mleko wielbłądzie zawiera około 52 ml insuliny na litr, co przyczynia się do zmniejszenia zapotrzebowania na insulinę u chorego oraz poprawę jakości jego życia. Według badań należy spożywać około 0,5 l mleka dziennie przez długi okres czasu dla osiągnięcia widocznych wyników. Naukowcy podejrzewają, że mleko ma działanie przeciwcukrzycowe przez prawdopodobne właściwości immunomodulacyjne.

Źródło:
R.P. Agrawal, R. Beniwal, S. Sharma, D.K. Kochar, F.C. Tuteja, S.K.Ghorui and M.S. Sahani "EFFECT OF RAW CAMEL MILK IN TYPE 1 DIABETIC PATIENTS: 1 YEAR RANDOMISED STUDY" 

RPAgrawal, S Jain, S Shah, A Chopra and V Agarwal "Effect of camel milk on glycemic control and insulin requirement in patients with type 1 diabetes: 2-years randomized controlled trial"

Hanieh Sadat Ejtahed ; Amir Niasari Naslaji; Parvin Mirmiran; Maryam Zraif Yeganeh; Mehdi Hedayati; Fereidoun Azizi, Aliakbar Moosavi Movahedi "Effect of Camel Milk on Blood Sugar and Lipid Profile of Patients With Type 2 Diabetes: A Pilot Clinical Trial"

     Przeprowadzono także badania mające na celu określenie skuteczności mleka wielbłądziego w kontrolowaniu powikłań pocukrzycowych takich jak nefropatia cukrzycowa. Uzyskano znaczącą poprawę objawów mikroalbuminurii, wykazano także istotny efekt hipoglikemiczny mleka w połączeniu z konwencjonalnym leczeniem. W badaniach tych zaobserwowano istotne zmiany w profilu lipidowym, tj. spadek poziomu trójglicerydów i cholesterolu HDL we krwi pacjentów spożywających mleko wielbłądzie, co może wskazywać na jego przydatność w prewencji lub potencjalnie w leczeniu chorób układu krążenia czy miażdżycy.

Źródło:
Katarzyna Czyż, Nili Mohammed Seghir, Bożena Patkowska-Sokoła, Tadeusz Szulc, Zbigniew Dobrzański, Robert Bodkowski "Biologiczne i technologiczne cechy mleka wielbłądziego"

Wielbłądziafarma.pl to sklep z mlekiem wielbłądzim, mleko wielbłądzie to produkt bogaty w składniki odrzywcze, w tym w witaminy oraz minerały. Nasza wielbłądzia farma zajmuje się sprzedażą mleka wielbłądziego najwyższej jakości. Jeżeli chcesz kupić mleko wielbłądzie w proszku to nasza firm spełni twoje oczekiwania. Jedyna taka hodowla weilbłądów w Polsce, prowadzona jest u nas, a nasze wielbłądzie mleko sprzedawne jest za granicę. Za granicą kupisz nasze produkty camel milk. Organizujemy również sympozja na temat zdrowotnych właściwości mleka wielbłądziego, ostatnie organizowane było pod tytułem mleko a cukrzyca, jeżeli jesteś zainteresowany to napisz do nas. Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania, zapraszamy do zakupów.